№3. Чотирнадцятиповерхівка

Луцьк виплекав чимало крутих музикантів, які нині творять якісну українську музику.

У 90-хх у Луцьку існувала ціла музична рок-культура.  Часто музиканти збиралися і грали простонеба, або ж шукали затишні місцини. Однією з таких точок збору була чотирнадцятиповерхівка.

Культовим для Луцька на той час був гурт «Мухи в чаї». Через нього свого часу пройшли Андрій Самойло («Муха», гітарист «Бумбоксу», «Тартака» і «ФлайzZzи» та Олександр Положинський.

Андрій «Муха» Самойло – гітарист і мелодист гурту «Бумбокс», народився в Луцьку. В юності грав у місцевому рок-гурті «Мухи в чаї». У 16 років витатуював цю комаху на правому плечі, звідси і пішло його прізвисько Муха. Самойло був лідером і гітаристом луцького гурту «Мухи в чаї» (1992-1998 рр.), який у різні періоди грав доволі різну музику, але загалом – грандж. Певний час Муха як гітарист входив до складу гурту «ФлайzZzа».

Наприкінці 1997-го Андрій Самойло (гітара) та Андрій Благун (клавішні) долучилися до Сашка Положинського і Василя Зінкевича-молодшого, які на той час складали гурт (дует) «Тартак». Там Самойло грав понад 7 років. І саме в «Тартаку» перетнулися шляхи Андрія і Валентина Матіюка (DJ «Валік»). Учасники «Тартака» (DJ «Валік», «Кос», Чуєв) паралельно грали в гурті Андрія Хливнюка «Графіт», що припинив існування у квітні 2004-го.

Самойло з Хливнюком познайомилися на квартирі, яку винаймали, були сусідами по кімнатах, але майже рік мову про музику якось не заводили. А потім Муха купив акустичну гітару і якось увечері грав свою мелодію. Прийшов Хливнюк, послухав, щось наспівав, і вийшла пісня «День». Їм сподобалося, і вони почали разом створювати музику, хоча робили це більше для власного задоволення, ніж з розрахунку, що з того вийде щось серйозне.

У маленьких містах часто твориться велика музика!